Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zdravíme návštěvníky našich stránek. Budeme rádi, pokud zde zanecháte "svoji stopu", tj. vyjádříte se k našim stránkám, uvedete, co se Vám zde líbí, co se Vám nelíbí, o co byste naše stránky obohatili Vy, upozorníte na nepřesnosti v textu, chyby v určení rostlin nebo živočichů apod. Uvítáme i Vaše doporučení, kam se stojí za to podívat. Pokud rádi vyrážíte do přírody a touláte se (ať už po svých nebo na kole), zanechejte odkaz k Vám. Rádi k Vám nakoukneme. Tím, že nám zde zanecháte nějakou zprávu či vzkaz, dáváte nám i signál, že tyto stránky mají nějaký smysl. Svoji zprávu tu zanechejte formou komentáře (viz. formulář dole).                     Ivča a Jirka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: zdravím

(Ivča + Jirka, 25. 2. 2012 16:29)

Ahoj Inko, my en dvě slova: moc děkujeme. ;-)

Obrovska pochvala

(Martina Ahlström, 10. 2. 2012 0:55)

Ahoj Ivco a Jirko,
na vase stranky uz chodim nejaky ten „patek“ a jsem naprosto nadsena. Vase nezistné usili a prace se zpracovanim vyletu si zaslouzi oceneni v tech nejvetsich superlativech. Uz jsem vam chtela napsat drive, ale konecne jsem se odhodlala a nasla si cas.
Ziji uz delsi dobu ve Svedsku, kam jsem se provdala a vybudovala si zde druhy domov. Ale „Jag kommer från Tjeckiska republiken“ (= pochazim z Ceske republiky). Kdyz mi vyjde cas, tak surfuji po i-netu a hledam zajimavosti z domova (jsem take z Moravy). Jako milovnik prirody a turistiky mohu bez vahani prohlasit, ze lepsi stranky z nasi zemicky jsem jeste neobjevila. Znam i „Toulky“, ktere jsou take vyborne a mate nakonec na ne odkaz i u vas, ale u vas se zaroven i vzdelavam, nebot zjistuji, ze rostliny, brouci, motylci… maji i sva rodova a druhova jmena. Jak ja rikam, sve jmeno a prijmeni… :-) Samozrejme se u vas take dozvim spoustu zajimavych informaci a mam pocit, ze jste dve chodici encyklopedie, prirodovedne atlasy, klice k urcovani…Z techto duvodu jsou vase stranky pro me nejoblibenejsi. Mam radost, že zde pisete i latinske nazvy, protoze kdyz si je nakopiruji do zdejsich vyhledavacu, hned vim i zdejsi pojmenovani. Vlastne mi tak pomahate s prekladem a poznavanim i svedske prirody. :-D Mozna jste ani netusili, ze nekomu umoznujete poznavat prirodu na severu Evropy. Ale podle vasi geograficke lokalizace, kterou mate na strankach, asi tusite. Urcite k vam budu chodit pravidelne i nadale a zvedat vam navstevnost.

Martina Ahlström (Asi nevite, ale me ziskane prijmeni se da prelozit do cestiny jako olsovy potok nebo potok lemovany olsemi, jak priznacne pro vase stranky…) :-)))

Re: Obrovska pochvala

(Ivča + Jirka, 11. 2. 2012 16:48)

Ahoj Martino,

už jsme si tě přejmenovali z Ahlström na Olšanskou. :-) Děkujeme za obsáhlý a moc hezký komentář, který nás hodně povzbudil. Ani ve snu nás nenapadlo, že můžeme být také průvodcem po švédské přírodě. Latinské názvy ale uvádíme skutečně úmyslně. Jednak občas tápeme při určování a latinské názvy už nám několikrát pomohly, ale také ze zmiňované geografické lokalizace na našich webovkách víme, že k nám na stránky chodí i dost lodí ze zahraničí a latinské názvy jim mohou pomoci při orientaci.
Děkujeme za poklonu, ale do chodících encyklopedií máme hodně daleko. Spíše nám přijde škoda pod snímek uvést jen název rostliny nebo živočicha, takže se snažíme přidat k danému druhu nějakou zajímavost.
Měj se moc hezky a až se ti bude stýskat po naši zemičce, tak víš, kam nakouknout. Pozdravuj ve Švédsku a rádi tě zde se „uvidíme“ a „uslyšíme“.

Ivča + Jirka

Fotografie, kontakt

(Luboš Moravec, 14. 1. 2012 15:17)

Dobrý den,

snažím se tu na Vás najít e-mail, ale bohužel nenacházím. Mohl bych Vás, prosím, požádat o kontaktování na můj e-mail info@itras.cz? Chtěl bych s Vámi něco soukromě projednat.

Děkuji za případnou odpověď a srdečně zdravím :)

Luboš Moravec
www.itras.cz

Re: Fotografie, kontakt

(Ivča + Jirka, 15. 1. 2012 1:42)

Už jsme odpověděli a poslali... ;-)
I+J

cestovatele

(michal, 8. 1. 2012 15:34)

ivco a jirko mate nadherne fotky s vasich cest vyletu i dovolenych.urcite jste fajn lide kdys mate radi prirodu nasi.

Re: cestovatele

(Ivča + Jirka, 8. 1. 2012 22:19)

Díky za slova chvály. Naši přírodu máme skutečně rádi, navíc nám pomáhá relaxovat. Jestli se dá z toho poznat, jací jsme lidé, to ale nevíme… :-)

Pozdrav

(Lea, 28. 12. 2011 18:30)

Přeji úspěšné vkročení do roku 2012.
http://www.sileni-sobi.estranky.cz/

Re: Pozdrav

(Ivča + Jirka, 28. 12. 2011 21:10)

Díky Leo, ... my Ti navíc přejeme i další a další úspěšné kroky po celý rok 2012 a ať ti navíc při tom slunce svítí..., a žádné další omrzliny. ;-)

Re: Re: Pozdrav

(Lea, 1. 1. 2012 12:36)

Už mám za sebou první testování mých omrzlých pacinek - spaní ve stanu ve sněhu a sněžnicovou túru. Pár fotek je na picasa. Tak snad už mi prsty zůstanou.

Re: Re: Pozdrav

(Ivča + Jirka, 1. 1. 2012 19:02)

Ahoj skorosousedi, tak to gratulujeme k prvnímu zdárnému testování. To zní nadějně i do budoucnosti… Na fotky pořízené z putování pod Kralickým Sněžníkem jsme mrkli a blátivo-sněhové putování vypadá dobře. Zima na 9. a 13. snímku nemá chybu, a bílo-oranžové „iglů“ na 10. je sugestivní. Ani nám v tuto chvíli nevadí, že jsme nebyli uvnitř… ;-)

PF

(Míša, 30. 12. 2011 13:39)

Do nového roku přeji především tři "Z". Hodně Zdraví, Zážitků a Záběrů. Podobně i návštěvníkům těchto stránek.

Re: PF

(Ivča + Jirka, 30. 12. 2011 13:58)

Ahoj Míšo, děkujeme (i za ostatní návštěvníky), a mimo 3xZ ti přejeme do nového roku jen to nejlepší, kupu štěstí, náruč lásky, žádný stres a žádné vrásky, prima lidi, ať jich není málo a všechno další, co by za to stálo. Hezkého Silvestra a celý příští rok přejí
Ivča a Jirka

Cesta - ROAD...

(Marcel od Zvonu, 13. 11. 2011 10:48)

Ahoj Ivčo a Jirko, jo Potěšili/y jste STarce Ogdena od Zvonu,...I Já Vás potěším: Archive TOP Zvon, je Vám Plně k Dispozici(1967 - 2011): Turist - Foto Tipy komplet včetně dokumenta(Mapy průvodce, Itineráře a zkošenosti + NEW Info z Netu)- Europa a ČSR - ČECHO - SLOVÁK, že...hlavně : Česko - Mórava a Slováč! - na Stužici jste byli/y?!), Polononiny Zakerpatská, Bieszady, + celá Polša! i Mapy! KRAS!!!, Maďároš, Carpatti Muntii, Kras Padiš!! a Bihoir, Ta lepší Pohoří, To samé Karpaty Blgária - Pirin , Rila, Vitoša, stara Planina , Rodopy + kras...), Balkan, cela Titova Jugoslavia, dost Fest: od Jůlek po Makedoniu, kRAS!!!, Rieky: TARA a Morača, Piva, Cettina, Krka, Una, Corana, Soča, ..., pametniky, Gory a Pohoří: Jůlky, Maglič : Peručica , Sjutesca,...Durmitor + Tara Kaňon!!!, Velebit+ V a M Paklenica(mapa), Premužičky PU-mapa a průvodceT, Senj - Starigrad - Upomene za Vinetaua a Oldu: Velebit, Plitvičky a rieka Zrmanja a Krka, Slapovi, Kaňony, Šumy., KRAS: Slovvinski!! - Terstki!, Dinarski!..Monumenty, Památky, Monastiry a Crkve, Folklor a Gorali...Sve Obala Jadrana, Otoci: Kornati, Korčula, Mljet, Kverner: RÁB!!!, Ločinj, Cres a námořní mapy + průvodce..., Istria, Ufff, Dolomiti a Taury, Hlavně Itineráře s minimem Plače i Pláče,hech...France + Pari, a Prováns!!!, Itálie až do Kalábrie, Spania, Polša, Dojč a Austria...Vaš Austrálie, Bombááá! Umííí, Mílle gracia, Mersí Bokú, a Sama Hvala Lepo.
Tož Přátelé CESTY, je To u Zvonu a stáčí si při Přípravě Vašich dalších Cest a Velkejch Vandrů, či Expedišnů, zavčas napsat o CD/DVD, Gratis. patřičné lokality. zamést Ranway a GALEB - racoš Morski odlétá, gratis, pochopitelně, hech Kam To Bude 2012?!
Fotky mám na : Rajče.cz pod :marcelzvon Letos Prováns! 1500 fotek/16 Alb, až pošlete MAJL, odletí Report First z Vandr buchu,...No Dopísky od Marcela číst s Tužkou a Blokem v ruce, Ty Informace,,pod Tlakem, a raději pomalu a několikrát. Těší se Tulák Masrcel od Zvonu, Pod Modrou Oblohou, na Cestě Dobra a v Jeho službách...
Odkudá Vietor věje - Kibitz - Vanafi - Rajče.cz. A Pište, zůstal jsem Sám a nemocen 4. měsíc s Bercovkou(š vředy zatím za 8 K Kč, co skončily místo na Rábu!!! tak v Lékárně ,,u Zvonu,,za lekovi).

Re: Cesta - ROAD...

(Ivča + Jirka, 13. 11. 2011 16:41)

Ahoj Marceli, jsme rádi, že se ti na našich stránkách líbilo. Odkud vane větřík, je jasné… :-) Mrkli jsme k tobě na Rajče i na Photoserver. Máš tam hezké věci a pěkně jsi toho procestoval. Kam vyrazíme příští rok, vůbec netušíme. To je ještě daleko… ;-) Držíme pěsti, ať se brzy uzdravíš a bércák se zahojí. Měj se a zase příště.
I+J

(Nejen) Jizerky...

(Kibitz, 30. 10. 2011 1:14)

Kurevsky zdarec do Brna!
Skláním se před Vaší aktivitou, stejně tak i před skvěle odvedenou prací s popisky jednotlivých záběrů! Mohl bych takto pokračovat i s chválou na vkusně udržované stránky, jako i na krásné a kvalitní fota, takže to zkrátím - Vaše stránky jsou super a rád se sem budu vracet! Mějte se fajně, přeji Vám dobré světlo a také ať Vás elán neopouští. Zdraví Míra z UL, alias Kibitz.

Re: (Nejen) Jizerky...

(Ivča + Jirka, 30. 10. 2011 18:22)

Ahoj :-))), Štatl a Prýgl zdraví Ústí, díky za tu pochvalu, pokusíme se nezpychnout. Od člověka, který se snaží vylákat lidi do přírody, a zejména vyhecovat ty, kteří upřednostňují konzum, to vždy potěší. Ještě dnes se objeví v horní liště našich stránek novinka „Oblíbené odkazy“ a rytíř Kopců tam nemůže chybět. ;-) Měj se a zase někdy,
I+J

Hajní kostel

(Frederik Velinský, 11. 10. 2011 10:42)

Dobrý den, jsem redaktor Českého rozhlasu Sever a našel jsem na vašich stránkách moc pěkné fotografie Hajního kostela. O víkendu budeme naše posluchače zvát na výlet na toto krásné místo, pozvánka bude i na webu a je třeba ji doprovodit obrázky. Proto se chci zeptat, zda by bylo možné dva vaše obrázky použít na náš web - samozřejmě s uvedením autora a odkazem na vaše webové stránky. Jednalo by se o snímky P1030083b.JPG a P1030087b.JPG. Psát mi můžete na mail frederik.velinsky@sever.rozhlas.cz, předem děkuji za jakoukoliv zprávu.

Re: Hajní kostel

(Ivča a Jirka, 11. 10. 2011 12:57)

Děkujeme za návštěvu. Už jsme reagovali mailem.
I+J

Cesta z Bžezníku na Modrý sloup

(Pavel, 25. 9. 2011 22:08)

Dobrý večer, velmi mne oslovily vaše stránky, jsou fajn. Mohu se zeptat ne cestu na Modrý sloup? Je tedy otevřená? NP se tváří, že po dvou letech zprovoznění vypracovává nějakou studii, zda to tetřev přežije či ne. A ještě jeden , trochu ujetý (asi) dotaz. Od odbočky z asfaltky jde o pěšinu či se vyskytuje nějaké kamenné pole. Jsme totiž tři,a našemu kloučkovi k narozením chystáme malý puťák po Šumavě, mne ovšem fascinuje cesta na Roklan a to tudy. Náš chlapeček ale nechodí, máme ale super vozík - Kozlík, kterým jsme jezdili po Krkonoších např. a jelo to a šlo to - v kamení ale trochu hůř, rozsáhlé kamenné pole bychom nezvládli. Děkuji za info. Pavel +2


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21

následující »