Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zdravíme návštěvníky našich stránek. Budeme rádi, pokud zde zanecháte "svoji stopu", tj. vyjádříte se k našim stránkám, uvedete, co se Vám zde líbí, co se Vám nelíbí, o co byste naše stránky obohatili Vy, upozorníte na nepřesnosti v textu, chyby v určení rostlin nebo živočichů apod. Uvítáme i Vaše doporučení, kam se stojí za to podívat. Pokud rádi vyrážíte do přírody a touláte se (ať už po svých nebo na kole), zanechejte odkaz k Vám. Rádi k Vám nakoukneme. Tím, že nám zde zanecháte nějakou zprávu či vzkaz, dáváte nám i signál, že tyto stránky mají nějaký smysl. Svoji zprávu tu zanechejte formou komentáře (viz. formulář dole).                     Ivča a Jirka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Vymena odkazu

(Ivča + Jirka, 26. 7. 2012 23:43)

Ahoj Jitko a Honzo, Brno zdraví Brno ;-))),
na vaše stránky jsme samozřejmě nakoukli a odkazu se nebráníme. Radost jste nám udělali výletem na Hrádek (Stagnov), i když jste sem na počátku jara vyrazili zcela náhodou. Pokud se někdy v budoucnu na toto místo vrátíte, tak máme pár tipů. Kdyby jste pokračovali směrem na západ, narazili byste cca po 1km na zříceninu Kuchlov (a pokud byste pokračovali dál na západ, dorazíte až do Ruprechtova, kde tímto zdravíme starostku Světlanu… :-) Ruprechtov a okolí stojí také za návštěvu a vřele doporučujeme, viz i naše stránky…). Velmi v oblibě máme i cestu na druhou stranu. V Rychtářově stojí za zmínku bývalý lovecký zámeček Troyerstein a hlavně rodný dům neprávem opomíjeného Aloise Musila nedaleko kostela (náš největší orientalista a arabista, ale i cestovatel nebo spisovatel). Na rodném domě je ale jen busta a Musilovi je věnována část expozice v muzeu ve Vyškově. Za návštěvu stojí údolí Velké Hané mezi Rychtářovem a Hamiltony. Říčka v létě poslední roky sice v létě občas vysychá, ale střídající se zde louky a lesy nemající chybu. A je-li dost vody, jsou zde krásné tůně a meandry. Toto údolí jsme měli svého času pěkně „zmapované“. Věděli jsme, kde je sršní hnízdo, kde lze narazit na zmije, kde jsou u Velké Hané zkameněliny…, ale dnes už je to asi všechno jinak a my v těchto končinách asi 6 let nebyli… :-( A v Hamiltonech se dá vylézt na kopeček, kde stával hrad Miloty z Dědic a nedaleko je studánka Strachotínka u kapličky s úžasnou vodou… Měli bychom v této oblasti i další tipy na zajímavá místa, ale ta už se nachází ve vojenském prostoru, kam se zatím nesmí… ;-) To jsme se nějak rozepsali, tak končíme a zase někdy příště.
I+J

Sedmihoří

(Lída, 30. 6. 2012 14:15)

Sedmihoří jsem uvedla z toho důvodu, že jsem na vašich snímcích nenašla žádnou fotografii přímo z vrcholu některého z kopců, kde jsou nádherné skalní útvary. Přeji mnoho zdaru ve vašem putování po naší krásné zemi.

Re: Sedmihoří

(Ivča + Jirka, 30. 6. 2012 23:24)

Jasně, rozumíme. Jak jsme psali, Sedmihoří stejně stojí za opakovanou návštěvu. Na Domažlicku jsme byli už asi 5x a vždy se nám u vás moc líbilo. Krásný kraj se zajímavými místy a hezkou přírodou. Sice to máme trochu z ruky, ale na druhou stranu máme v Horšovském Týně kousek rodiny… :-) Budeme se zase někdy těšit na našich stránkách.
I+J

Skvělé

(Martina, 28. 6. 2012 8:18)

Moc Vám oběma děkuji za skvělé tipy na nádherné výlety. Doufám, že ve svém snažení budete pokračovat a že mě budete neustále inspirovat :-D.

Re: Skvělé

(Ivča + Jirka, 28. 6. 2012 23:33)

Děkujeme, ve svém výletování a zpracovávání fotogalerií budeme určitě pokračovat. Akorát letošek je na naše poměry trochu slabší. Ale určitě to doženeme v budoucnu. ;-)

Krásné

(Lída, 28. 6. 2012 13:49)

Narazila jsem na vaše stránky čirou náhodou a velice se mi líbily.Vše je perfektní , fotografie, úvodní články i popisky k fotografiím.Jsem z Domažlicka tak vám doporučím třeba Sedmihoří.

Re: Krásné

(Ivča + Jirka, 28. 6. 2012 23:26)

Lído, zdravíme na Domažlicko. Sedmihoří je dobrý tip. Dokonce máme na našich stránkách výlet do této lokality: http://www.ivcajirka.estranky.cz/fotoalbum/2008-chodsko---horsovsko-tynsko/zahadne-a-okouzlujici-sedmihori/
V budoucnu se hceme určitě do Sedmihoří vrátit, protože se nám zde líbilo.
I+J

Bílé Karpaty

(Pája, 25. 6. 2012 21:02)

Prohlédla jsem si fotky z Čertoryje a jsou krásné! Sama sice nefotím, ale sbírám známky a udělala jsem známkový exponát o Čertoryji, který sbírá ceny nejen u nás, ale i ve světě.(http://www.japhila.cz/hof/0705/index0705a.htm)
Moc vám doma fandíme a hodně zdaru do dalších cest.

Re: Bílé Karpaty

(Ivča + Jirka, 26. 6. 2012 23:53)

Ahoj Pájo, také musíme pochválit. Máš to moc hezké, i „Zelenou lékárnu“. Mimochodem, námětová filatelie nám není cizí (určitě bys tipla správně: fauna a flóra). Aršíky od Knotkových považujeme za velmi vydařené a je jedno, zda se jedná o Třeboňsko, Šumavu, Dolní Moravu nebo Krkonoše… Budeme držet pěsti a přejeme další filatelistická ocenění.
I+J

Herpetofauna

(Marta, 24. 6. 2012 18:26)

Dobrý den, máte moc hezké a přínosné stránky. Zajímám se o plazy, především hady a chtěla jsem se zeptat, zda jste při svých cestách narazili na nějaké významnější lokality s těmito živočichy. Velice děkuji.

Re: Herpetofauna

(Ivča + Jirka, 24. 6. 2012 23:29)

Zdravíme a děkujeme za pochvalu. Pokud se jedná o hady, tak jsme narazili několikrát na užovky. Užovku obojkovou potkáváme docela často na Vysočině, v okolí brna, ale třeba i v Jeseníkách. Např.: http://www.ivcajirka.estranky.cz/fotoalbum/2010-ceskomoravska-vysocina/kolem-pozdatinskych-a-studeneckych-rybniku/
V okolí Brněnské přehrady žije užovka hladká: http://www.ivcajirka.estranky.cz/fotoalbum/2009-okoli-brna/na-dne-brnenske-prehrady-iii-a-iv/ a v NP Podyjí i užovka podplamatá.
Na zmiji obecnou jsme narazili také několikrát, např. na západě Čech http://www.ivcajirka.estranky.cz/fotoalbum/2009-zapadni-cechy/z-frantiskovych-lazni-na-pomeznou/, na Šumavě, viz. http://www.ivcajirka.estranky.cz/fotoalbum/2009-sumava/pres-stozeckou-horu-na-medvedi-stezku/ nebo několikrát v Krkonoších, např. http://www.ivcajirka.estranky.cz/fotoalbum/pred-rokem-2008/krkonose/cimg2861.jpg.html Pokud máte zájem o detailnější informace, zanechte mailovou adresu.
I+J

špatná determinace lišejníků

(Kocourková Jana, 23. 6. 2012 18:27)

Tady je správné určení:
P1450774 Cladonia coniocraea
P1450776 Platisnmatia glauca

FŽP, ČZU Praha

Re: špatná determinace lišejníků

(Ivča + Jirka, 23. 6. 2012 21:21)

Zdravíme ČZU Praha (FŽP) a děkujeme za upřesnění. Lišejníky nejsou naše silná stránka a učíme se za pochodu. ;-) Popis obou snímků hned opravíme.
I+J

Na kole okolo Dyje

(Vláďa, 14. 6. 2012 16:34)

Dobrý den,
narazil jsem na Vaše stránky, když jsem plánoval cyklovýlet z Vranova do Hardeggu. Protože to okolo Dyje vůbec neznám, chtěl jsem se zeptat, zda je možné jet na kole po cestě Romana Havelky (červená značka od Ledových slují na Keply), případně pak po zelené od Keplů dolů do Hardeggu. Podle mapy to vypadá dosti divoce a nerad bych tam někam spadnul. Díky moc za radu

Re: Na kole okolo Dyje

(Ivča + Jirka, 14. 6. 2012 22:26)

Vláďo,
úsek červené značky od Ledových slují na Keply lze rozdělit na tři nestejné části, přičemž prostřední nejdelší úsek je pro cykloturistiku zcela nevhodný a jedinou možností je vzít kolo na vlastní ramena a přenášet (turistická cesta se mění ve stezku a hopsání po kamenech) po úzké pěšině, která jde úbočím svahu a místy skálou. Ale závěrečný úsek už je zase v pohodě. Na druhou stranu je pravda, že je vše relativní a určitě existují cykloturisté, kteří by tvrdili, že tuto cestu zvládli na kolech. Nakonec jsme i my na vlastní oči viděli cykloturisty, kteří např. na kolech zvládli i úsek v Jeseníkách z Vřesové studánky na Keprník, což jsme také nechápali, ale bylo to o tom, že se změnili v turisty přenášející na svých bedrech kola. Každopádně cesta Romana Havelky („Pašerácká stezka“) musí zaujmout, ale doporučujeme ji jít po vlastních.
I+J

opět prosba

(Klára Židková - Brněnský deník Rovnost, 14. 6. 2012 11:54)

Vážený pane Němečku,
jako obvykle jsem byla při promazávání emailů příliš zbrklá, omylem jsem tedy vymazal i Váš email s telefonickým kontaktem na Vás. Proto se na Vás opět obracím s prosbou o pomoc s přípravou dalšího dílu našeho seriálu o chráněných lokalitách jižní Moravy, tentokrát věnovaný Krumlovsko - Rokytenským slepencům, prostřednictvím tohoto formuláře. Chtěla jsem Vás opět poprosit o souhlas s publikováním Vašich hezkých fotografií (opět samozřejmě s uvedením autorství) + zda bych se na Vás mohla obrátit ještě opět s několika stručnými dotazy. Jako součást tematické strany bych také velice ráda krátce přiblížila tři studánky, které se v lokalitě nacházejí. Mám na mysli studánku Pod Floriánkem, Mariánskou studánku u Mariánské kapličky a studánku o Rokytné. Malé texty otěchto studánkách ovšem musím doprovodit také fotografiemi. Chtěla jsem se proto zeptat, zda náhodou fotografie těchto studánek také nemáte. Jsem opět k dispozici na emailu klara. zidkova@denik.cz.

Opět moc děkuji za případnou pomoc a přeji krásný den

Klára Židková, Brněnský deník Rovnost

Re: opět prosba

(Ivča + Jirka, 14. 6. 2012 22:25)

Vzhledem k našemu dnešnímu telefonickému rozhovoru (a domluvě) už nereagujeme. ;-)
I+J

Okolo Radostic a Ořechova

(Zdenka, 9. 6. 2012 21:55)

V Ořechově jsou dva kostely. Kostel sv.Jiří je barokní a skoro zázrakem nebyl v roce 1945 zničen, jen bylo poškozeno okno v průčelí a lustry v kostele. Druhý kostel Všech svatých je právě ten, který byl zcela zničen a znovu v roce 1946 postaven.

Re: Okolo Radostic a Ořechova

(Ivča + Jirka, 10. 6. 2012 1:46)

Děkujeme za doplnění. O existenci druhého kostela víme, ale v textu k fotogalerii Okolo Radostic a Ořechova jsme jej nezmínili.

prosba

(Hotel Kurdějov, 22. 5. 2012 15:38)

Dobrý den,
velice se nám zalíbily Vaše internetové stránky a překvapilo nás,že jste navštívili i naši obec Kurdějov. Proto bych se ráda na Vás obrátila s prosbou, zda by bylo možné publikovat na našich internetových stránkách Vaše nádherné fotografie. Prosím o zaslání přímého kontaktu na Vás na naši adresu info@hotelkurdějov.cz., abychom se případně mohli domluvit.

Předem moc děkujeme za odpověď

recepce Hotelu Kurdějov


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21

následující »