Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zdravíme návštěvníky našich stránek. Budeme rádi, pokud zde zanecháte "svoji stopu", tj. vyjádříte se k našim stránkám, uvedete, co se Vám zde líbí, co se Vám nelíbí, o co byste naše stránky obohatili Vy, upozorníte na nepřesnosti v textu, chyby v určení rostlin nebo živočichů apod. Uvítáme i Vaše doporučení, kam se stojí za to podívat. Pokud rádi vyrážíte do přírody a touláte se (ať už po svých nebo na kole), zanechejte odkaz k Vám. Rádi k Vám nakoukneme. Tím, že nám zde zanecháte nějakou zprávu či vzkaz, dáváte nám i signál, že tyto stránky mají nějaký smysl. Svoji zprávu tu zanechejte formou komentáře (viz. formulář dole).                     Ivča a Jirka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Cesta z Bžezníku na Modrý sloup

(Ivča a Jirka, 26. 9. 2011 16:54)

Ahoj Pavle, zdravíme Vás všechny. Pokud naše stránky někoho osloví, tak nás to vždy potěší. ;-)
Také jsme se pídili po tom, jak to s otevřeností cesty je a v infocentru na Kvildě jsme se dozvěděli, že ji letos otevřeli 15.7. a bude otevřená do konce října, alespoň takto nám to řekla. Zda tomu tak bude i příští rok, se uvidsí, ale věříme, že bude. Bohužel se ale nemůže Luzenským údolím, nýbrž námi popsanou trasou. První část stoupání z Březníku po silničce byste s Kozlíkem zvládli levou zadní (jen asi 2x byl přes cestu strom). Zbývající část pěšinou už by byla ale horší. Jedná se skutečně o velmi úzkou travnatou pěšinu, která jde občas do kopce, místy se skutečně ztrácí ve vysoké trávě, někde se člověk boří do bláta a prodírá se nižší vegetací nebo skáče po kořenech stromů, jinde jsou přes pěšinu popadané stromy apod. Na kamenné pole jsme ale nenarazili. To je až na německé straně, když se stoupá na Luzný. Protože ale víme, jak vypadá vozík Kozlík, tak nám zvládnutí přijde jako heroický výkon (ne-li nemožný) a asi bychom to nikomu nedoporučovali. :-(

Re: Re: Cesta z Bžezníku na Modrý sloup

(pavel, 26. 9. 2011 20:31)

Dobrý večer, děkuji za odpověď, je dobře, že víte jak vypadá Kozlík, vždyť je z Brna. Je pravdou, že s Kozlíkem zacházíme dost nešetrně - loni Betaň, letos kousek Jury a Alsaska včetně měsíce v Krkonoších a to právě na těch cestách, které jsme se naučili překonávat (pravdou je, že Kozlíka jsme museli léšit výměnou jedné jeho trubky), ale co dělat, když náš chlapec přes kaluž neskočí. Proto ještě jednou děkuji, protože našemu chlapíkovi se lépe dýchá výše a zároveň natřásání v terénu je pro něj zajímavější, než ležení v posteli s fyzioterapeutickým dopadem. A velký svět mimo asfalt pro nás potřebné informace o tom, zda-li lze protáhnout kozlíka i necestou zásadně nesděluje. Info určitě využijeme na příští rok, protože jsme ztroskotali na ubytování pod Roklanem, půjdem tedy velké kolo českým hvozdem. Přeji mnoho sladkých návratů z cest. Pavel

Re: Re: Cesta z Bžezníku na Modrý sloup

(Ivča + Jirka, 27. 9. 2011 2:02)

Hezký večer, každopádně není zač. Kdyby vás ještě něco zajímalo, stačí napsat, nebo nechte e-mail a ozveme se. S Kozlíkem už jste toho pěkně zvládli. Není divu, že se musel repasovat. :-) Hodně štěstí na dalších cestách. I+J

Re: Re: Re: Cesta z Bžezníku na Modrý sloup

(Lea, 2. 10. 2011 12:04)

@Pavel: koukala jsem na web, jak vypadá Kozlík a s tímto typem zkušenost nemám. Strávili jsme s jiným vozíkem a dvěma dětmi týden na Šumavě v srpnu, zde jsou naše fotky https://picasaweb.google.com/117149541727602827093/ExpediceApaluchaAnebSumavaSHaranty
Jinak Šumava je ráj pro cyklisty s malými dětmi, vřele doporučuji.

Tip

(Stanislav, 29. 9. 2011 15:34)

Zdravíčko, hezké stránky. Jak píšete, že občas vyjedete do zahraničí, tak mám pro Vás tip na jedno supr místo. To místo se zove Poloniny.
Ahoj.

Re: Tip

(Ivča + Jirka, 29. 9. 2011 19:02)

Ahoj, díky za tip. NP Poloniny známe, ale ještě z doby, kdy nebyl vyhlášen NP. Jezdívali jsme do Stakčína, kde rodiče mají kamarády. Je ale pravda, že se za těch „pár let“ toho mohlo hodně změnit (tak i tak) a za opětovnou návštěvu by to stálo. Příroda je tam asi stále nedotčená a určitě nejvíc pralesů na Slovensku. Každopádně díky za připomenutí tohoto krásného kraje, je to určitě supr místo.

Náhodné setkání

(Majka ( marijika ), 7. 9. 2011 18:00)

Zdravím pocestné z Pálavy ! Z našeho seznámení jsem měla obrovskou radost, neboť vaše stránky pečlivě sleduji - jsou suprové. Jsem fanda do kytiček, a tak se u vás hodně poučím a navíc se s vámi hezky projdu. Pokud budete cokoliv potřebovat, můžete mi napsat na email : www.kliovsti@seznam.cz. Přeji mnoho zdaru při objevování květeny i broučků a těším se na další výletování.

Re: Náhodné setkání

(Ivča + Jirka, 7. 9. 2011 19:16)

Posíláme pozdravy někam směr Bílé Karpaty. :-) Byla to skutečně dobrá náhoda, které bylo třeba pomoci. Jak jsme říkali, stalo se nám to už podruhé, ale stejně nás to opět překvapilo a také potěšilo. :-) Ozvala se nám i Alena z Líšně a nechala vzkaz v poslední fotogalerii (výlet z Modravy na Březník).
My jsme stejní fandové do kytiček, a nejen do nich… Pokud naše stránky pomůžou při orientaci v naší flóře, je nám ctí. Na e-mail se ozveme, protože máme dotaz, a třeba časem přibudou… Předpokládáme, že „www“ je v mailové adrese překlep, ale to nakonec vyzkoušíme. Budeme se těšit na naše další setkání, a to ať už takto virtuálně, nebo zase v reálu.
Hezké babí léto přejí I+J

Re: Re: Náhodné setkání

(Majka ( marijika ), 8. 9. 2011 15:32)

To jsem celá já, vše rychle- ve spěchu a tak to dopadá :-) To www je překlep, omlouvám se a těším se dotazy - moc ráda na ně odpovím, pokud je budu vědět. Určitě mi napište. Hezké výletování přeju, Majka.

Re: Re: Náhodné setkání

(Ivča + Jirka, 8. 9. 2011 21:07)

To je v pohodě, tušili jsme, že to tak bude. :-) Určitě napíšeme, jen si chceme, jak bude chvilka, ještě pořádně projít fotogalerie z BK na Rajčeti. Pak bude následovat nášup dotazů… :-)))

Miroslav a její kopce

(Jarda Š, 8. 9. 2011 13:11)

Ahoj.Předně vás musím pochválit.Pěkně jste to o naších kopcích napsali.Moc se mi to líbilo.Hezky jsem si početl.Ctěl bych vám zdělit že i hmyzu je na těchto kopcích velké množství.Co mne ale překvapilo oběvil jsem tam i Kudlanku nábožnou.Tak to jenom tak pro informaci.Za článek vám děkuji.

Re: Miroslav a její kopce

(Ivča + Jirka, 8. 9. 2011 21:06)

Tak to jsme rádi, že se text líbil, a snad i fotky. Na Miroslavských kopcích se to skutečně hemží veškerým živočišstvem, a samozřejmě i hmyzem, víme o tom. Zmiňovaný kudlanka byla před „pár“ lety (spíše desítek let) tak maximálně na Pálavě, ale postupně se rozšířila směrem na sever. Dnes není problém ji potkat i na okraji brněnského sídliště, jak se stalo i nám. ;-)

Šumava

(Lea, 19. 8. 2011 21:43)

Heč, jsem ráda, že jsem Šumavu stihla hodit na dříve, než Vy :-)
Tedy jen galerii na picasa. Ale mám v plánu napsat nějaký pěkný článek o rašeliništích, jako tundrosexuála mě tato tematika láká a je mi blízká.
http://www.sileni-sobi.estranky.cz/

Re: Šumava

(Ivča + Jirka, 21. 8. 2011 17:46)

Jsi lepšííí :-), my tam dali teprve první fotogalerii z letošní Šumavy. Mrkli jsme na picasa, fotky jsou prima, asi jste měli veselo ;-). Počasí jste měli dost podobné našemu. I když nám sluníčko vykouklo jen 2 dny. Měli jste se také vydat na Modravu a Březník k Luzenskému údolí nebo na Poledník…Ale zase máte něco na příště.

Re: Re: Šumava

(Lea, 21. 8. 2011 18:45)

Poledník byl v plánu v neděli, kdy jsme jeli do Prášil, ale to bylo nejhorší počasí, silný déšť a mlha taková, že jsme to raději otočili, viditelnost tak dva metry, to bychom rozhlednu hledali v rojnici, což nám potvrdili i cyklisté vracející se z Poledníku.
Modravu jsme chtěli ve čtvrtek, kdy jsme na celý den /a noc/ nafasovali haranty na hlídání, což problém nebyl, problém byl právě v tom, že až na místě se ukázalo, že ani na jedno z našich kol nejde připevnit cyklovozík. Proto jsme šli na pěší výlet a zvolili jsme Hamerský potok.
A jo, sranda byla, hlavně některé hlášky neteřinky neměly chybu :-)

Re: Re: Re: Šumava

(Ivča + Jirka, 7. 9. 2011 19:15)

Třeba se na Šumavu někdy vrátíte a vše doženete. Hamerský potok každopádně nebyla špatná volba. ;-)

V.Kosíř.

(St., 30. 6. 2011 16:30)

Zdravím Vás.
Jen na upřesnění. Ten střevlíček není Synuchus vivalis ale nějaký Harpalus.
Přeji hezké dny v přírodě . St.

Re: V.Kosíř.

(Ivča + Jirka, 1. 7. 2011 22:27)

Jééé, děkujeme za opravu. ;-) Dívali jsme se zpětně do fotogalerie a budeš mít pravdu. Bude to skutečně kvapník. Určitě to opravíme. Rod je jasný. Jako druh tipujeme latus, nebo snad atratus? Dej vědět. Pokud ještě objevíš nějaké špatné určení, určitě napiš. Jsme přece jenom učící se amatéři. ;-) Díky,
I+J

Podyjí

(Jarda, 5. 6. 2011 21:54)

Ahoj Ivčo a Jirko,

zavítal jsem na Vaše stránky a jak tak koukám, jste docela vášniví turisti. A to je dobře, máte něco co vás spojuje. Jen tak dál .

Tak ale teď ten pravý důvod. Všiml jsem si fotek z roku 2009 NP Podyjí - jak vidím, dost se vyznáte v biologii, geologii i historii.
Poznámky k fotkám:

P1180513.jpg - jak píšete, že si obelisk zaslouží opravu. Stalo se, v současnosti probíhá oprava obelisku, dávají na to speciální omítku. Krom toho, hrnec se zlaťáky je pověra, skutečnost je taková, že je to obyčejný kbelík.
Pod obeliskem - tam to znám nazpameť, dokonce jsem se byl podívat i dovnitř do slují. Něco vám řeknu - bylo léto, červen, teplota asi 27 °C..z těch puklin se normálně valila pára, jak když otevřete mrazák.

P1180630.jpg - že to je tak 1,5 km západně od Vranova n.D. na kopci severně od kamenného mostu - správně byl to sklípek, u potoka jsme si mohli všimnout pár rozbořených staveb, kdysi asi 17-18 st. tam bydleli lidé. A nahoře na kopci, je ještě podobný sklípek jeden !!!

P1180643.jpg - údajně slouží i jako přírodní koupaliště

To by bylo k fotkám vše. Jo, jinak jmenuji se Jarda, jsem turista už přes 7 let a Podyjí po Lukov znám nazpaměť. Kdyby jste se tam v budoucnu vrátili a chtěli provést, proč ne? Jinak nevim, kdy zase na vaše stránky zavítám, tak pro případnou komunikaci email zde.
tiplex369@seznam.cz

Užívejte života. ;-)


Re: Podyjí

(Ivča + Jirka, 6. 6. 2011 23:50)

Ahoj Jardo, zdravíme Znojmo,
díky za návštěvu našich stránek a doplnění informací k fotogalerii „K ledovým slujím, Hardeggu a železné oponě“.
O kbelíku jsme už četli, ale ta pověra o hrnci se zlaťáky se přece jenom lépe čte (poslouchá). :-))) Páře ze sluje věříme, zejména při takovém teple v ročním období, o kterém píšeš.
Pokud se jedná o snímek P1180630.jpg, jedná se asi o jiný sklípek. Objevili jsme ho asi 400-500m východně až jihovýchodně od Čížova. Šli jsme po modrém značení směrem k Čížkovskému rybníku.
Každopádně díky za nabídku a nevylučujeme, že ji někdy v budoucnu nevyužijeme. NP Podyjí je kouzelný a určitě se sem časem zase vrátíme. Byla by chyba, kdybychom tak neučinili. ;-)
Měj se fajn a věř, že nejen v Podyjí je krásně. ;-)
I+J


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21

následující »