Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zdravíme návštěvníky našich stránek. Budeme rádi, pokud zde zanecháte "svoji stopu", tj. vyjádříte se k našim stránkám, uvedete, co se Vám zde líbí, co se Vám nelíbí, o co byste naše stránky obohatili Vy, upozorníte na nepřesnosti v textu, chyby v určení rostlin nebo živočichů apod. Uvítáme i Vaše doporučení, kam se stojí za to podívat. Pokud rádi vyrážíte do přírody a touláte se (ať už po svých nebo na kole), zanechejte odkaz k Vám. Rádi k Vám nakoukneme. Tím, že nám zde zanecháte nějakou zprávu či vzkaz, dáváte nám i signál, že tyto stránky mají nějaký smysl. Svoji zprávu tu zanechejte formou komentáře (viz. formulář dole).                     Ivča a Jirka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Všechno

(Ivča + Jirka, 31. 3. 2011 21:40)

Stručné, ale výstižné a všeříkající. :-) Děkujeme,
I+J

Chvála z Krkonoš

(Bobča, 22. 3. 2011 20:41)

Ahoj Ivčo a Jirko,
stránky jsem objevila při hledání odkazů na koniklec. Na Vašich stránkách jsem našla přesně to, co jsem hledala. Naplánovala jsem na polovinu dubna ( v lednu) výlet na jarní Pálavu. A tady je všechno co potřebuji, popisy tras, krásné obrázky s názvy kytiček, zajímavých koutů Pálavy. Dala jsem si Vás do oblíbených a už jsem tady čerpala energii a vědomosti několikrát a nejenom o Pálavě. Obdivuji Vás, protože za těmito stránkami je spousta Vašeho času. Na obdobně zpracované stránky na toto téma jsem ještě nenarazila. Dávám pět hvězdiček z pěti. Akorát dle čerstvých fotek z Pálavy z března 2011 budou koniklece v polovině dubna už nejspíš odkvetlé. Tak snad tam pokvete něco jiného. Obrázky kosatců jsou také neskutečně krásné.

Re: Chvála z Krkonoš

(Ivča + Jirka, 22. 3. 2011 23:25)

Ahoj Bobčo, děkujeme za milé řádky a posíláme krásné pozdravy do Krkonoš, kam rádi (a docela pravidelně) jezdíme. ;-) Z konikleců nebuď nešťastná, pokud pojedeš v půlce dubna, je velká pravděpodobnost (téměř jistota), že ještě uspěješ (pokud se budeš dobře dívat). Navíc uvidíš nejen koniklece, ale jestli se nějak extrémně neochladí, tak i kosatce (asi před 6 lety byly kosatce až koncem dubna). Jestli budeš chtít, nech nám v knize návštěv svůj mail a napíšeme Ti konkrétně, kde v půlce dubna (snad) uspěješ.
Máš pravdu, že nám to vezme docela dost času, abychom to vše takto zpracovali. A dle ohlasů je zřejmé, že takových stránek asi opravdu moc není. Každopádně 5 hvězdiček je moc hezké ocenění a hodně vysoko nasazená laťka. :-) Dík.
A pokud se jedná o Pálavu, je úplně jedno, jestli se tam podíváš koncem března, během dubna, června… Pálava je v tomto ohledu jistota, vzácné rostlinky tu kvetou a v průběhu jara (léta) se jen střídají.

Re: Re: Chvála z Krkonoš

(Bobča, 23. 3. 2011 22:04)

Ahoj, dík za nabídku vytipování míst pro lokality Pálavy se zajímavými kvítky v půlce dubna.
takže mail: bbrestovska@seznam.cz
Na Pálavě jsem byla několikrát, ale vždy až v pozdním létě. Jaro zde musí být úžasné.
Přeji krásné jarní dny.
B.

Re: Re: Chvála z Krkonoš

(Ivča + Jirka, 24. 3. 2011 23:30)

Ahoj, jak se nám jen trochu naskytne chvilka, tak Ti to do mailu popíšeme. Zřejmě příští týden. Kdybychom to snad zasklili, tak se připomeň. :-) Jaro je na Pálavě vždy úžasné. Ale nejen jaro…
Užívej jara,
I+J

výměna odkazů s webem www.mala-morava.cz/

(miroslav novák, 24. 3. 2011 9:51)

Dobrý den,

měli byste zájem vyměnit odkaz s naším webem?

Z konkrétní stránky nebo ze všech stránek webu?

Díky, mirek Novák
miroslavnovak@email.cz

Re: výměna odkazů s webem www.mala-morava.cz/

(Ivča + Jirka, 24. 3. 2011 23:29)

Také zdravíme. Na web jsme mrkli a nejsme proti. Chystáme se už delší dobu, že uděláme na našich stránkách odkazy na spřátelené weby + další odkazy. Jen pořád máme nějaké jiné priority. Jakmile stránku pro odkazy nachystáme, zrealizujeme to. ;-)

Pálava

(Petr Mokroš, 20. 3. 2011 10:57)

Dobrý den,
náhodou jsem se dostal na vaše stránky a ještě dlouho si je budu prohlížet. Předchozí dvě jara jsem byl pozorovat kosatce na Pálavě, letos se chystám znovu. Díky za spostu odborných informací, hodně jsem se od vás dověděl. Až budete příště i Tří panen, vylezte nahoru, není to problém a je odsud nádherný výhled.

Re: Pálava

(Ivča + Jirka, 20. 3. 2011 11:19)

Petře, děkujeme za komentář, který potěší. „Dlouho si je budu prohlížet“… zní potěšujícně, asi stránky zaujaly. S popisem a informacemi si občas dlouho hrajeme, ale věříme, že to nějaký smysl má a někdo je uvítá.
Pokud jde o 3 panny, tak my byli tentokrát rádi, že jsme se vůbec vydrápali k nim, neskutečně to klouzalo a podjížděly nohy. Věříme, že to nebude problém se dostat nahoru, ale určitě za jiných podmínek. :-)
I+J

perfekt inspirace:)

(Mawenzi, 15. 2. 2011 21:11)

na vase stranky jsem se dostala dnes prvne, ale fakt moc pekne fotky, povidani a tipy, kam na vylet:) ja za zivot nezvladla snad co vy za rok:) ale uz se tesim, ze letos se do toho opru. Jsem rada ze nejsem jediny exot, co ma rad ceskou krajinu:)

Re: perfekt inspirace:)

(Ivča + Jirka, 15. 2. 2011 23:54)


Ahoj Mawenzi (to je hora nebo pohoří v Tanzanii, ne? :-)), díky za pochvalu fotek, povídání i tipů. A jestli to skutečně považuješ za inspiraci, tak co více si přát… ;-D Naše zemička není moc velká, ale určitě zde máme spoustu míst, která za návštěvu stojí (a přitom většina lidí o některých místech nemá ani tušení) a málokdo to za svůj život zvládne alespoň trochu prochodit. A takových exotů je nás více, neboj. :-))) Tak zase někdy nakoukni. Rádi Tě tu „uvidíme“.
I+J

Re: Re: perfekt inspirace:)

(Mawenzi, 16. 2. 2011 14:02)

S Mawenzi máte pravdu, je to hora v Tanzánii:) Můžu si dát váš odkaz na můj web? mawenzi.cz ať můžete schválit:)

Re: Re: Re: perfekt inspirace:)

(Ivča + Jirka, 18. 2. 2011 23:38)

Ahoj, jasně, není problém. Budeme potěšeni. :-)
I+J

Paráda!

(Dan Řečínský, 31. 1. 2011 13:13)

Ahoj Ivčo a Jirko,
na vaše stránky jsem narazil zcela náhodně, ale hned jsem si je zamiloval! Jsou prostě super! Také s přítelkyní rádi cestujeme a vaše stránky se pro nás od této chvíle stávají opravdu skvělou inspirací, na několika místech jsme již byli, ale jak jsem viděl vaše fotky a popisky, mimochodem je vidět že jsou vytvořené s láskou :-)), tak mám velkou chuť se na ta místa opět vrátit. V současné chvíly jsme trošku "přibržděni:-))" dvěma přírůstky v rodině, ale hned jak prckové povyrostou tak se moc těším, že je budu moci vzít na tato krásná místa a objevovat i ta další.
Moc vám oběma děkuji za to co děláte, neznám stránky o cestování které by byly vytvořeny s takovou láskou k cestování jako jsou ty vaše!
Přeji vám hodně štěstí v dalším objevování krásných míst a těším se až se tady s nimi seznámím.
Dan

Re: Paráda!

(Ivča + Jirka, 31. 1. 2011 22:18)

Ahoj Dane,
hezká pochvala, a ještě lépe se to čte.:-) Moc prima povzbuzení do našeho dalšího pokračování. Jestli to děláme s láskou, jak píšeš, to nevíme. Ale děláme to proto, že nás to baví, a je to vlastně pro nás taková další forma aktivního relaxu. Ale s popiskama je to někdy náročně. :-))
No a jestli sis naše stránky po náhodném zhlédnutí hned takto zamiloval, tak to byla láska na první pohled. Tak to budeme mít dalšího z pravidelných návštěvníků… :-)
A pokud jde o prcky, tak neboj, to se rychle odbrzdí. Čas letí jako blázen. Občas obdivujeme, s jakými ratolestmi se někteří rodiče vydávají na svých bedrech na túry. To ale neber jako návod a radu. ;-) Občas nám to skoro přijde spíše jako hazard a přičítáme to věku některých rodičů.. Ale oni asi ví, co dělají a přijde jim to zcela samozřejmé.
Měj se a zase někdy. I+J

Nejen inspirace, ale i motivace, díky:)

(Vašek Kubeček, www.ursus.cz, 22. 1. 2011 10:13)

Ivčo a Jirko, díky moc za motivaci k dalším výletům! Co se týče webu, rozhodli jste se jít cestou "v jednoduchosti je krása" a to je dobře. Je to tu pěkně přehledné, vše je po ruce. A ten obsah! Opravdu propracované do detailu, člověk si jen neprohlíží fotky, ale taky si pořádně počte a dozví se spoustu zajímavého. Jako vystudovaný biolog taky oceňuji jak už mnozí přede mnou popisy rostlin i živočichů včetně jejich fungování a úlohy v krajině. To je supr. Spojili jste vlastně fotogalerie a tipy na výlet v jedno:) Jediné co bych osobně uvítal je větší rozlišení fotek, ale to možná vzhledem k určenému prostoru na serveru není možné (zvlášť pokud používáte nějaký free hosting..) No nic, jdu si doprohlížet stolové hory v Polsku, to mě fakt zaujalo, snad se tam brzo podívám:) Tak ať se Vám oběma daří objevovat stále nové a nové střípky inspirace v naší krásné zemi (a nejen tam;-) Vašek

Re: Nejen inspirace, ale i motivace, díky:)

(Vašek Kubeček, 22. 1. 2011 13:08)

Už jsem přišel na to, že po kliknutí na fotku se obrázek zvětší:)

Re: Re: Nejen inspirace, ale i motivace, díky:)

(Ivča + Jirka, 22. 1. 2011 15:47)

Ahoj Vašku, děkujeme za návštěvu a milé řádky. Tolik chvály si snad ani nezasloužíme… :-) Na zvětšení fotek jsi hned přišel. Problém je ale skutečně, jak jsi správně zmínil, v kapacitě prostoru. Dříve jsme dávali do fotogalerií docela „velké plachty“, ale když jsme viděli, jak nám začínala ubývat kapacita, přešli jsme asi po roce na úspornějších 640x480. Pokud jde o názvy rostlin a živočichů, lze vysurfovat na internetu spousty nádherných fotogalerií. Všimli jsme si ale, že až na pár výjimek se jedná o „nepojmenované“ fotky. Přijde nám to hrozná škoda. My patříme mezi ty blázny, kteří když něco objeví, a neví jak se to jmenuje, tak to prostě musí určit a zároveň se chceme o daném druhu něco dozvědět. Jednak je v tom jakási zvědavost, ale hlavně se rozšiřujeme své obzory. A tak jsme si před pár lety řekli, proč se nepokusit o naše občas pracně získané poznatky podělit a udělat trochu nevtíravou osvětu. A protože moc rádi turistikujeme, tak jsme si říkali, že třeba někdo uvítá, když půjde trasu a bude vědět, co tam může objevit a nejen, že tam „lozí nějací brouci a rostou žluté kytky“ :-). Jinak „Stolovky“ jsou prima a určitě se tam chceme zase někdy vrátit. Také se tam vydej, nebudeš litovat. Měj se a vyřiď pozdravy z Brna všem ursusákům. I+J

ad PP Střední Pojihlaví

(Honza Liškař, 20. 12. 2010 11:21)

Vážení,
děkuji za krásné momentky z vašeho putování okolo řeky Jihlavky, hlavně v okolí Templštýna. Je to krajina celého mého života, pod "Templák" jezdím od svých 5ti let, tzn. od roku 1955 (!!!). Ještě dodedávna jsme tam měli chatu - bohužel měli.
Přeji vám oběma moc dalších poutí po našich luzích a hájích, máte i moc hezký a jednoduchý web.
Zdraví
Honza Liškař
Kratochvilka

Re: ad PP Střední Pojihlaví

(Ivča + Jirka, 20. 12. 2010 21:35)

Honzo,
děkujeme za návštěvu i za pochvalu webu. Okolo Templáku je opravdu krásně. Už jsme tam párkrát byli, ale zřejmě máme pořád co dohánět. Určitě se do těchto míst zase rádi vrátíme. Snažíme se hledat také nová místa a pořád nás udivuje, kolik jsme toho ještě stále neviděli…:-)
Tak se třeba zase někdy tady „uslyšíme“.
I+J


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21

následující »