Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zdravíme návštěvníky našich stránek. Budeme rádi, pokud zde zanecháte "svoji stopu", tj. vyjádříte se k našim stránkám, uvedete, co se Vám zde líbí, co se Vám nelíbí, o co byste naše stránky obohatili Vy, upozorníte na nepřesnosti v textu, chyby v určení rostlin nebo živočichů apod. Uvítáme i Vaše doporučení, kam se stojí za to podívat. Pokud rádi vyrážíte do přírody a touláte se (ať už po svých nebo na kole), zanechejte odkaz k Vám. Rádi k Vám nakoukneme. Tím, že nám zde zanecháte nějakou zprávu či vzkaz, dáváte nám i signál, že tyto stránky mají nějaký smysl. Svoji zprávu tu zanechejte formou komentáře (viz. formulář dole).                     Ivča a Jirka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

RE: Díky

(Jana z nature.unas.cz, 31. 12. 2008 13:29)

Na Herštejně jsme byli letos prvně a árony kvetly, měly poupata a byly sežrané od zvířátek zároveň. Podle literatury kvetou od dubna do května, takže ten začátek května je asi ideální, ale samozřejmě je to podle toho, jak brzy začne jaro. Když jsme tam byli my, kvetlo tam snad všechno, co kvést mohlo: svahy byly porostlé měsíčnicí vytrvalou, v sutinách hradu rostly petrklíče, kyčelnice, hrachory a nebo krásně modrý pupkovec (vše na floracr.unas.cz :-))
Melanitta
P.S. třeba se tam potkáme ;-)

RE:díky

(Ivča a Jirka, 30. 12. 2008 21:22)

Orchideje patří mezi naše oblíbené. A jestli jsme něčím inspirovali, tak sláva… J Příští rok se ale chceme zaměřit na ty, které nám v naší fotosbírce chybí, tak uvidíme...
Také jsem si na Vašich stránkách všiml, že tam máte PR Herštýn. Možná jsi postřehla, že máme na našich stránkách nafocené na Herštýně árony z letošního léta. Uvažujeme příští rok se vrátit na místo činu, protože bychom je rádi chytli, až budou tentokrát v květu. Ještě jsme v přírodě na tak bohatou lokalitu nenatrefili. Všiml jsem si, že máte fotky z 8.5. a chtěl jsem se zeptat, zda nemáš zmapováno, jestli je začátek května na jejich kvetení v této lokalitě ideální. Přece jenom je to pro nás na druhém konci republiky a rádi bychom jeli téměř na „tutovku“.

Předem díky za odpověď,
I+J

Díky

(Jana z nature.unas.cz, 30. 12. 2008 20:20)

za přání ponechané v naší návštěvní knize. Inspiraci jsem určitě našla (hned v několika galeriích s orchidejemi) ;-) ale chce to ještě najít čas a vše další nutné k uskutečnění cesty :-)
Díky za návštěvu našich stránek
V novém roce hodně krásných výletů !
Melanitta (nature.unas.cz a floracr.unas.cz)

Re: Díky za "vlaštovku"

(Ivča + Jirka, 28. 12. 2008 22:39)

Ahoj, tak to máme radost... :-). Neboj, přibudou další, možná něco ještě během dneška (už je rozpracované Novohradsko).
I+J

Díky za "vlaštovku" :-)

(Didi, 28. 12. 2008 19:29)

Ahojky, přátelé, svými nově přidanými fotkami z doby před r. 2008 jste mi udělali velkou radost! Na mnohá místa jsem se dívala přes hledáček fotoaparátu téměř stejně jako Vy :-) Fotky jsou překrásné, zavedly mě na známá místa a navodily atmosféru léta, sluníčka a výletů. Jen tak dál, ať můžu zase obdivovat :-)

RE: Miroslavské kopce

(Ivča + Jirka, 22. 12. 2008 20:48)

Děkujeme za přání a chválu našich stránek, také přejem poklidné svátky a hodně zdraví do nového roku. Pokud jde o Miroslavské kopce, tak doporučujeme navštívit stránky Ministerstva životního prostředí, link:
http://old.mzp.cz/__C1256D3D006B1934.nsf/$pid/MZPMHF6RBFRA
Je tam "Plán péče o NPP" obsahující textovou část i mapové podklady. Názvy přímo v mapě zaneseny nejsou, ale pokud si člověk projde textovou část, lze názvy velmi dobře přiřadit jednotlivým kopcům zakresleným v mapě. Pro naše brouzdání po kopcích jsme i využili mapu č. 1 a 2 zde uvedenou.

Miroslavské kopce

(Marek, 22. 12. 2008 19:55)

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, odkud jste získali pojmenování jednotlivých vrcholů, které tvoří Miroslavské kopce? Existuje snad nějaká mapa, kde je to vyznačeno? Marně po tom už delší dobu pátrám a myslím, že ani na panelech naučné stezky přímo na místě tyto informace chybí.

Vaše fotogalerie je moc pěkná. Určitě si někdy najdu chivlku, abych si ji prohlédl celou. Přeji hezké a klidné Vánoce!

RE:Vánoční přání

(Ivča + Jirka, 18. 12. 2008 0:01)

Děkujeme za přání, opětovali jsme v náštěvní knize "Toulek".
I.+J.

Vánoční přání

(Didi, 17. 12. 2008 19:23)

Příjemné prožití svátků vánočních a do nového roku hodně štěstí, zdraví a pohody přeje Didi http://www.toulkypocechach.com/dal/prani6.bmp

RE: spolupráce

(Ivča + Jirka, 15. 12. 2008 22:04)

Ahoj Míro,
zareaguji Ti přímo na Tvůj mail. Díky za návštěvu a nabídku.
J.

Spoluprace

(Mira alis rytir, 15. 12. 2008 14:51)

Ahojky, pri hledani pripadnych nadsencu, kteri radi cestuji a foti krasy CR jsem narazil i na Vas web. Chtel bych se zeptat na spolupraci pri tvorbe stranek, ktere delam uz nekolik let a lezi na adrese http://expedice.rps.cz. Jedna se predevsim o tvorbu lokalit a poskytnuti fotografii do databaze turistickych cilu v CR, ale moznosti je daleko vic. Kontakt na mne je Miroslav Kamler ,mobil: +420733572393, kamler@seznam.cz , ICQ:293-249-101 . Tato nabidka plati pro kazdeho kdo by chtel spolupracovat. S pranim pekneho dne se louci Mira.

RE:Ahoj tuláci

(Ivča + Jirka, 15. 12. 2008 8:04)

Ahoj Hynku,
děkujeme za pochvalu. A pokud jsme ještě inspirovali, tak stránky svůj účel určitě splnikly. Až nebudeš vědět kam, tak se zase zastav. Třeba zde zase objevíš něco nového.
Měj se,
I+J

Ahoj tuláci

(Hynek, 14. 12. 2008 22:30)

Ahoj Jirko a Ivčo, děkuji za vzkaz v návštěvní knize na www.hynna.net, díky němuž jsem objevil tyto vaše stránky. Koukám že zde rozhodně načerpám inspiraci pro výlety po naší vlasti (do Austrálie se zatím nechystám), takže rozhodně chválím, ještě jednou děkuji a přidávám si vás do oblíbených :-)
Mějte se fajn.

RE:Zdravím z "Toulek"

(Ivča + Jirka, 14. 12. 2008 22:14)

Také děkujeme za návštěvu a s odkazem samozřejmě souhlasíme a máme radost, že se Ti u nás také líbilo. Také chceme dát do budoucna na našich stránkách odkazy na „spřátelené“ webovky s obdobným zaměřením. Určitě (nebudeš-li proti) tam dáme odkaz i na Tvoje, zaslouží si to. Letos jsme moc nezaháleli, to je pravda. A jestli čas a jiné okolnosti dovolí, určitě frekvenci měnit nebudeme. Tak zase někdy…
I.+J.

Zdravím z "Toulek"

(Didi, 14. 12. 2008 15:18)

Díky moc za vzkazík v mé návštěvní knize! Jsem strašně ráda, když na mé stránky zavítá někdo podobného ražení a najde na nich inspiraci pro své toulání. Jak vidím, Vy také rozhodně nezahálíte! Máte úžasné fotky a skvělé stránky! Pokud dovolíte, přidám si je do svých odkazů na Toulkách. Ráda se k Vám budu vracet. Přeji mnoho dalších krásných obrázků a zážitků! Třeba Vás při některé toulce potkám... :-)

RE: příroda u nás je úžasná...

(Ivča+Jirka, 15. 11. 2008 16:33)

My také nejsme žádní motýlí odborníci. Díky focení a následnému určování nám občas nějaký v paměti utkví.
I+J

příroda u nás je úžasná...

(Arťas, 13. 11. 2008 16:42)

... a Vaše forma prezentace to jenom umocňuje. Vaše stránky mě mile překvapily, hned jsem si je dal mezi oblíbené. Přeji, ať Vám nasazená laťka vydrží a frekvence příspěvků také.
A.

PS:
Na sbírku motýlů bych asi nikoho lákat nemohl, protože se v nich nevyznám. Do dnešního dne jsem jen rozlišoval bělásek, žluťásek, modrásek a babočka paví oko. Díky Vám ale už poznám okáče. :-)))

Re: pozdrav z Austrálie

(Ivča + Jirka, 18. 8. 2008 20:42)

Ahoj Mončo a Honzo,
díky za milé řádky. Jsme rádi, že jste úspěšně zvládli putování po Austrálii (doufáme, že bez větších pohrom). Určitě jste ještě plní zážitků. Vše, co jste absolvovali, musela být nádhera. Zcela souhlasíme, že krásně je všude, pokud to člověk dokáže vnímat. Český ráj je skvělý tip a lze jen souhlasit. Byli jsme tam asi 4x a rádi se tam vracíme (naposled vloni). Jenže takových míst, která nás v Česku okouzlila, je spousta (např. Českosaské Švýcarsko, Broumovské stěny, Šumava, Krkonoše, Jeseníky, Beskydy, Podyjí… a ve výčtu můžeme ještě chvíli pokračovat). Vždy se nějak snažíme naše oblíbená místa postupně prostřídat a hlavně objevovat stále nová zákoutí..., ale to bychom se moc rozepsali. Však jak jste si všimli, něco jsme i zvládli letos... :-))
Budeme se těšit na Vaše nové fotky z putování po Aussie, mějte se a zatím,
I+J

Pozdrav z Austrálie

(Monča a Honza, 18. 8. 2008 13:48)

Tak jsme si konečně udělali čas a po návratu do naší základny Perthu (tobě Jirko jistě dobře známé) jsme se pokochali krásou vašich fotek. No už se domů po takovém lákadle těšíme. Mám pocit, že je úplně jedno, kde člověk je, všude je krásně, pro toho, kdo to umí vnímat a ocenit. Mám jeden tip, možná pro vás už dávno probádaný-Český ráj, tam bychom mohli být několikrát do roka a pořád je co objevovat.

RE:

(Ivča a Jirka, 14. 8. 2008 13:35)

Děkujeme pěkně, tolik chvály..., ještě abychom zpychli, to by nám chybělo... :-)))
I+J


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21

následující »