Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zdravíme návštěvníky našich stránek. Budeme rádi, pokud zde zanecháte "svoji stopu", tj. vyjádříte se k našim stránkám, uvedete, co se Vám zde líbí, co se Vám nelíbí, o co byste naše stránky obohatili Vy, upozorníte na nepřesnosti v textu, chyby v určení rostlin nebo živočichů apod. Uvítáme i Vaše doporučení, kam se stojí za to podívat. Pokud rádi vyrážíte do přírody a touláte se (ať už po svých nebo na kole), zanechejte odkaz k Vám. Rádi k Vám nakoukneme. Tím, že nám zde zanecháte nějakou zprávu či vzkaz, dáváte nám i signál, že tyto stránky mají nějaký smysl. Svoji zprávu tu zanechejte formou komentáře (viz. formulář dole).                     Ivča a Jirka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Klobouk dolů

(Honza, 8. 2. 2010 23:29)

Ahoj Ivčo a Jirko, smekám pomyslný klobouk nad vaším nadšením a touhou poznávat stále něco nového. My také s rodinou velice rádi jezdíme do přírody a takřka každý víkend (tedy od jara do podzimu, v zimě se nám moc nechce) někam vyrážíme. Máme na Vysočině chalupu kousek od Devíti skal a obzvláště tento kout naší země nám přirostl k srdci. Je to takový kus světa, kde lišky dávají dobrou noc a pokud se trochu zamotáte v lese, tak se může stát, že z něj také hned tak cestu nenajdete :-)
Proč ale také píši je žádost, zda bych mohl použít jeden z Vašich textů, který se týká Augšperského potoka. Se synem se snažíme také trochu mapovat historii, současnost ale i okolí Popůvek, ve kterých žijeme a Váš popis tohoto krásného údolí bych na našich stránkách rád zveřejnil. Samozřejmě s odkazem na Vaše toulavé stránky, kde by se mohli naši čtenáři také nechat inspirovat k dalším výletům. Děkuji předem a přeji spoustu dalších krásných cest a výletů.
Honza http://popuvky.webnode.cz/popuvky-zemepis/augspersky-potok/

Re: Stránky, fotky, komentáře - nádhera

(Ivča + Jirka, 12. 1. 2010 23:28)

Ahoj Mirko a Tomáši,
děkujeme za návštěvu i slova chvály. Máme moc radost, že jsme Vás inspirovali k něčemu podobnému. Také máme doma mraky alb z dřívějších dob, když jsme ještě na focení využívali analog. Až jsme začali fotit digitálem, nejdříve jsme vyráběli prezentace v Powerpointu a posílali je známým, kteří o to stáli. Možná občas šlo i něco dále. A v roce 2008 jsme se rozhodli pro vlastní webovky. Každopádně jsme naše stránky brali i jako zdroj inspirace pro další zájemce. A jak je vidět, jsou zdrojem nejen pro výlety, ale i pro další webovky. :-)
Až budete mít vlastní stránky, určitě pošlete link. Rádi občas nakoukneme. Už se i delší dobu chystáme dát na naše stránky odkazy na podobné spřátelené webovky, ale pořád se k tomu nejsme schopni dokopat, protože doháníme skluz s výlety z roku 2009.
Beskydy známe docela slušně. Pokud se podíváte pozorně na naši titulní fotku (je trošku roztažená oproti originálu), možná poznáte, odkud je. :-) Už jsme ve Vašich končinách 3 roky nebyli a chceme to napravit. Rádi bychom letos, tak uvidíme, jestli vyjde na Beskydy řada.
Mějte se a zase někdy příště…
I+J

Stránky, fotky, komentáře - nádhera

(Mirka a Tomáš, 12. 1. 2010 8:30)

Ahoj Ivčo a Jirko, vaše stránky jsou nádherné a ty spousty fotek, no skvělé. Taky hodně cestujeme, ale fotečky a komentáře zakládáme do albumů a už je nemáme pomalu kam dávat. Díky vašim stránkám jsme se nechali inspirovat k tomu, abychom si taky vytvořili stránky kde můžeme ukládat fotky a komentáře a albumy nám nebudou zabírat doma místo.
Jinak byli jste už v Beskydách? Je to nádhera na putování z kopce na kopec.Určitě přijeďte. My jsme z Beskyd a tak zase jezdíme na opačnou stranu na hrady, kterých u nás moc nemáme.
Přejeme vám hodně štěstí a cestovatelských úspěchů a hodně fotek. Určitě se k vám ještě vrátíme ro inspiraci.
Mějte se krásně. Ahoj.

RE: 1.1.2010

(Ivča + Jirka, 2. 1. 2010 3:10)

Ahoj Renčo, tak přejeme do nového roku jen to nej, hlavně zdraví. A ať Ti to vše vyjde. Díky za motivaci. Dnes tu zase jedna vlaštovka přibyla a pár jich ještě chybí. Taže postupně...
Měj se,
I+J

1.1.2010

(renča, 1. 1. 2010 20:38)

Ahoj s novým rokem,
prošla jsem se s vámi od ZOO Brno až po Lesní Hlubokou a protože se říká - jak na nový rok, tak po celý rok - tak doufám, že mi ty vaše krásné výlety letos přinesou štěstí a spoustu výletních příležitostí a to samé přeju spolu s pevným zdravím i vám. Připojuju se k díkům za tak senzační stránky a obsáhlá vyprávění s nádhernýma fotkama.
Ať přinášíme my lidé všemu živému jen prospěch, péči a lásku.

RE: Do nového roku 2010

(Ivča + Jirka, 29. 12. 2009 9:28)

Děkujeme za slova uznání i za přání. Uznání je motivující a my víme, že je stále co zlepšovat. Pro přání z naší strany využijeme jiný komunikační kanál. :-)

Do nového roku 2010

(M.+F. 28.12.O9., 28. 12. 2009 15:08)

Děkujeme za všechny fotogalerie,za tu pastvu pro oči,za zasvěcené úvody
i podtitulky u fotek,které dají určitě hodně práce,ale vždy v nich objevíme něco nového pro poučení.Do nového roku přejeme hodně zdraví ,pěkné počasí na výletech,dobré boty a krásné nové úlovky v přírodě."Lovu zdar!"
Zdraví t. a m.

RE: PF 2010

(Ivča + Jirka, 24. 12. 2009 16:47)

Ahoj Krtku,
moc děkujeme. Přání od nás máš na mailu, budeš tak mít i e-mailovou adresu. :-) Nakroč do nového roku ve zdraví a to ať Tě provází i nadále na Tvých cyklotoulkách. Dobré světlo,
I+J

PF 2010

(Krtek, 24. 12. 2009 14:33)

Ahoj Ivčo a Jirko. Krásné a pohodové období Vánoc a v dalším roku kupu nenadálých "přírodních objevů" na všech Vašich toulkách vám přeje Krtek.
P.S.
Chtěl jsem Vám poslat i obrázek, ale nějak nemůžu natrefit na Váš mail. . Takže "za rok" naschle "Tandeme" , užijte si všeho, rád se zas nechám něčím pěkným, čím neustále plníte věše stránky, překvapit

RE: PF 2010

(Ivča + Jirka, 22. 12. 2009 19:28)

Ahoj Didi, už jsme si říkali, jestli žiješ... :-), když jsi tady delší dobu nebyla, a žiješ. To jsme rádi ... :-)). Děkujeme za přání. Naši PF-ku budeš mít v mailové poště. Tak pevné zdraví, pozitivní myšlení a hodně času na hezké věci v tom příštím roce.
I+J

PF 2010

(Didi, 22. 12. 2009 9:48)

Za oknem se vločky honí, zvonky v dálce tiše zvoní a stromečky v celé zemi, sladce voní Vánocemi. Veselé Vanoce a šťastný nový rok přeje Didi :-)

RE: Pozdrav

(Ivča + Jirka, 9. 12. 2009 20:55)

Jééé, ahoj, zdravíme Tě. To je překvapení, Tvé stránky známe. Akorát tam nemáš návštěvní knihu, jen kontakt, takže jsme žádný vzkaz nenechávali. :-)
I nám se u Tebe líbí, takže se občas zastavíme. Netušili jsme, že je to vzájemné. Tak zase někdy…
I+J

pozdrav

(jarmil, 9. 12. 2009 15:47)

Zdravím, mílé, oku lahodící, hezky udělané stránky.
S přáním mnoha výletů
Jarmil
jarmil@kvetena.com

RE: Aljaška

(Ivča + Jirka, 14. 10. 2009 0:31)

Ahoj Dášo, nevypadá Aljaška špatně. :-) Pěkný brouk do hlavy. Uvidíme, třeba někdy.

A co takhle na ALjasku?

(Dasa Badger, 12. 10. 2009 22:11)

www.4seasonsalaskaadventure.com

RE: Přehrada

(Ivča + Jirka, 6. 10. 2009 23:42)

Ahoj Věrko, jak už jsme někde tady psali, máme už nafocený další díl z Prýglu, ale zpracováváme vše postupně, takže na něj musí nejdříve přijít řada. Snad to do Vánoc stihneme. :D
Pokud se Ti naše osvěta tímto způsobem líbí, tak nás to samozřejmě těší. Jak jinak... :-) Měj se také prima. Počasí nám třeba ještě chvíli vydrží. Tak zase někdy příště.

Přehrada

(Věrka , 6. 10. 2009 10:14)

Ahoj :-) se zájmem jsem si přečetla popisky u fotek z okolí přehrady.Je fajn,že jste si s tím dali práci a jiní lidé se díky vám poučí :-)Byla jsem tam před dvěma dny,ale názvy rostlin a hmyzu nevím.Hady jsme potkaly taky,dva,ale nevím jak se jmenovali :-)) Tak ať nám přeje počasí na výlety a mějte se hezky.

RE: Květnice

(Ivča + Jirka, 29. 9. 2009 22:57)

My Květnici také můžeme, ale letos jsme ji vypustili. Ale Dřínovou musíme někdy napravit. Ještě jsme tam nenakoukli. Máš pravdu, je skvělé, když se dva najdou s obdobnými zájmy. My si to docela uvědomujeme (i považujeme) a z našeho okolí moc takových případů neznáme. I když my jsme si tuto zálibu tak nějak vypěstovali postupně. Dříve jsme také chodili do přírody, ale pořádně ji naslouchat (a trochu pozorovat) jsme se ji naučili až poslední roky.
Jinak my teď přes prodloužený víkend naťapali 70km. Zvládli jsme další část Moravského krasu, Dalešickou a Mohelenskou nádrž na Jihlavě a poslední den jsme vyrazili na Veveří. Rok jsme tam nebyli a byli jsme moc příjemně překvapeni. Také tak bude časem další díl seriálu o brněnské přehradě... :D
I+J

Květnice

(renča, 29. 9. 2009 13:44)

Tak to tu máme - výlet na Květnici po roce a půl, kdy jsem řešila samé srabárničky rodinné, působil na mě jako balzám. Tišnov mám velmi ráda od prvního seznámení s ním asi tak před deseti lety.
Tentokrát jsem to vzala po vrstevnici a modré a došla nejdřív na vrchol, kde jsem si vyrýpla na cestičce( hloub nejdu, je to barbarství) nezbytnou drůzičku krystalů ametystu - mám na to prostě štěstí :), říkám si, asi proto, že netlačím na pilu. Potom jsem to sešla po západním úbočí pomalu dolů - Králova jeskyně je bohužel přístupná jen v červenci - až k Besénku, potoku, který rovněž velmi miluju. Tady jsem nasbírala něco bylin a skočila naproti na Dřínovou, což je lom, kde se o víkendech dá nakouknout a najít nějaký ten kalcit, fluorit, když je štěstí i turmalínek a roste tu docela záplava dobromysli.
Výlet to byl jako vždy nádherný, jen mi vždycky ráno trochu trvá, než se odhodlám, že jdu zase sama, protože kamošky pokaždé nemůžou a moje holky jsou spíš peciválové. Ale jsem na to už léta zvyklá. Toho si fakt važte, že jste spolu a máte společné zájmy a rozumíte si, není to až tak běžné, myslím čím dál vzácnější.
Tak papa a příště ještě popíšu naleziště u Zbýšova :))

RE: Pozdrav

(Ivča + Jirka, 26. 9. 2009 0:21)

Díky Věrko, budeme velmi potěšeni, když budeme zdrojem dobrých tipů na výlety. Určitě zase přijď. Přejeme hodně úspěchů při výcviku pejsků. :-)


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21

následující »