Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zdravíme návštěvníky našich stránek. Budeme rádi, pokud zde zanecháte "svoji stopu", tj. vyjádříte se k našim stránkám, uvedete, co se Vám zde líbí, co se Vám nelíbí, o co byste naše stránky obohatili Vy, upozorníte na nepřesnosti v textu, chyby v určení rostlin nebo živočichů apod. Uvítáme i Vaše doporučení, kam se stojí za to podívat. Pokud rádi vyrážíte do přírody a touláte se (ať už po svých nebo na kole), zanechejte odkaz k Vám. Rádi k Vám nakoukneme. Tím, že nám zde zanecháte nějakou zprávu či vzkaz, dáváte nám i signál, že tyto stránky mají nějaký smysl. Svoji zprávu tu zanechejte formou komentáře (viz. formulář dole).                     Ivča a Jirka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Re: Vroubenka kerova

(Eva, 8. 1. 2014 7:38)

..tedy 2011 Chriby, pardon..

Re: Re: Re: Vroubenka kerova

(Ivča + Jirka, 8. 1. 2014 22:04)

Ahoj, díky, je to tak, souhlasíme. Už jsme to opravili. ;-) Tak zase někdy příště.

Přání

(Alena K, 2. 1. 2014 14:01)

Hodně štěstí do nového roku, hlavně zdraví a pohodu. Mnoho zdolaných kilometrů a s tím související spoustu krásných fotek a zážitků.
Alena

Re: Přání

(Ivča + Jirka, 2. 1. 2014 23:10)

Jéé, děkujeme. Takže hodně zdraví, štěstí, radostí a skvělou náladu po celý rok 2014 přejí
I+J
PS: Celá PF viz "Úvod" v horní liště.

Paráda

(KarelK, 14. 12. 2013 10:53)

Moc pěkné, odkaz si uložím a určitě použiju jako tip pro své toulky.
Řekl bych, že jste někde z Brněnska, nechcete se občas připojit :
http://www.csophorepnik.estranky.cz/ ?

Re: Paráda

(Ivča + Jirka, 15. 12. 2013 22:34)

Ahoj Karle,
pokaždé nás potěší, pokud naše stránky zaujmou, a jestliže skončí u někoho i mezi oblíbenými, tak je to další potěšující bonus. ;-) Jsme opravdu z okraje Brna, dobrý odhad, ale v úvodu našich stránek se o tom zmiňujeme. O existenci ČSOP Hořepník se zaměřením na naši flóru víme. I webovky jsme v minulosti navštívili. Jsou výborné a našli jsme tam i budoucí inspiraci, za což děkujeme. Děkujeme za nabídku k občasnému připojení. Obecně si chodíme do přírody od lidí odpočinout (když člověk pracuje neustále s lidmi, potřebuje občas utéct zpět do přírody) a načerpat novou energii. Proto většinou chodíme jen ve dvou. Ale i tak budoucí připojení nevylučujeme, i když jste z Prostějovska, takže vlastně za rohem. ;-)
Přejeme všem z Hořepníku, ať se daří a do nového roku jen to nej.
I+J

Nabídka

(Fibi, 11. 12. 2013 9:56)

Moc hezké stránky, spousta informací.
Mám dotaz, jestli nemáte zájem o výměnu odkazů ?
Nabízím výměnu odkazů s webem www.chaty-a-chalupy.cz .
Píšu sem, protože email ivca.a.jirka@seznam.cz mi vrací že schránka je plná.
Díky za reakci
fibi@bktour.cz

Re: Nabídka

(Ivča + Jirka, 12. 12. 2013 0:04)

Děkujeme za pochvalu i za upozornění na přeplněnou schránku, za kterou může velké množství spamů. Schránku jsme už pročistli, takže by měla fungovat.
Pokud jde o výměnu odkazů, tak zatím nechceme mít na stránkách odkazy komerčního charakteru. Třeba ale do budoucna změníme názor. ;-)
I+J

žádost o informaci

(georgo, 31. 8. 2013 17:47)

Dobrý den stránky jsou fajn, mrkal jsem, ale chci si založit blog svuj aby se na měj dala dát i nějaká reklama za kterou se platí, ale nikde to nemužu najít, poradili byste mě ?
Jinak vám mužu dát fota z Jeseníků tam je super příroda

Re: žádost o informaci

(Ivča + Jirka, 1. 9. 2013 0:48)

Jirko, odpovědeli jsme na uvedenou e-mailovou adresu.
I+J

ještě jednou

(georgo, 31. 8. 2013 18:04)

pokud byste mě chtěli poradit kontakt je skype georgo955 a nebo mail jirik.bartlik@seznam.cz děkuju a přeju hoooodně krásných fotek z přírody

Olomoucko

(jirka, 30. 7. 2013 0:09)

Ahoj. Letmo jsem vaše stránky proletěl, a moc se mi líbí! Hlavně to, že cíle vašich cest nejsou vrcholové knihy a chodíte i mimo značky. Určitě se sem ještě vrátím. Jsem Olomoučák a milovník Drahanské vrchoviny, co je dlouhodoběji u polárního kruhu, a aspoň takto si rád "projdu" ty krásné, někde ještě nezničené místa. Haná už je pro vás trochu z ruky, ale přesto vám doporučuju stránky olomouckých ochránců přírody: http://www.sagittaria.cz/ Měl jsem to štěstí s nimi pár let pracovat, kosit a prořezávat, a tak jsem viděl ty úžasné památky na přírodu, co se skrývají v hanáckých polích, či divočinu v zakázaném VVP Libavá, což by mohl být klidně národní park. (takto je to lepší). Lomy v okolí Grygova, podmáčené louky Nízkého Jeseníku, zbytky rašelinných luk Drahanské vysočiny nebo mokřady a vlhké louky evropského měřítka, Plané loučky u Olomouce určitě stojí za to! Berte nebo nechte být...jirka

Re: Olomoucko

(Ivča + Jirka, 31. 7. 2013 0:02)

Ahoj Jirko,
udělal jsi nám radost, že se ti zde líbilo a chceš se vracet. Severní polární kruh? Takže Skandinávie nebo snad jinde? Haná pro nás až tak z ruky není, takže díky za tipy. O některých víme z dřívějška (např. lomy v okolí Grygova), ale některé jsou pro nás nové. Stránky www.sagittaria.cz známe, ale na základě tvého doporučení jsme se pořádně koukli na jednotlivé lokality, o které se ochránci starají. Do VVP Libavá jsme se už párkrát chtěli podívat. Víme, že 2x ročně se umožňuje vstup veřejnosti, ale vždy to buď nějak prošvihneme nebo nám do toho něco vleze.
Budeš-li mít chuť, můžeš na náš mail poslat mail na tebe. Kdybychom někdy měli nějaký dotaz ohledně Hané, rádi se obrátíme.;-)
Užívej si léta,
Ivča a Jirka

Re: Re: Olomoucko

(jirka, 3. 8. 2013 1:45)

Dělám práci plantera, sázím stromy. Švédsko. Popisovat tu nádheru se nedá. Tady si holt člověk musí zvyknout na to, že sluka je vrabec. Moc tetřevů. Losi soby, medvědi...sice se střílí, ale je jich tu dost. Ještě celá severská příroda s dary lesa... I když se tu hodně těží, tudíž i sází... Svět potřebuje stále víc hajzlpapíru. Libavá je "otevřená vždy na prvního máje "akce Bílý kámen", ale to je tam na můj vkus až moc lidí. Já měl to štěstí tam pracovat, ale vím o lidech, co se tam toulaj běžně. Mimo hlavní cesty a lesáky...Na české poměry, pro přírodu luxus. Po tancích je každá brázda plná čolků, Suťové lesy, bučiny se dost těžily, tak snad zařazení NATURY 2000 pomohlo...no, je tam prostě ještě hezky. Mejla rád pošlu.jirka

Re: Re: Re: Olomoucko

(Ivča + Jirka, 4. 8. 2013 10:31)

Ahoj, dík za info, akorát by bylo asi přesnější uvést, že je tam sluka jako kdysi u nás býval vrabec ;-), protože i těch vrabců už tu není, kolik bývalo. :-( O akci „Bílý kámen“ víme, teď bude zase v srpnu (asi 24.8., pokud se nepletu). Ale víme i o tom, že na řadu míst se dá dostat o víkendech a nebo i kdykoliv na černo... ;-) Mám s tím dřívější zkušenost z VVP Dědice.;-) Ale je fakt, že kde byla armáda nebo „Železná opona“ a veřejnost měla zákaz vstupu, tak to byl pro přírodu balzám (viz. Šumava, Podyjí, Brdy apod.). Za maila dík, už jsem i mrknul na FB. Fotky nemáš veřejné, takže budu muset poslat žádost o přátelství. Abych řekl pravdu, na FB chodím spíše výjimečně, moc mě to nevzalo.
J.

Re: Re: Re: Re: Olomoucko

(jirka, 5. 8. 2013 21:16)

Ahoj, s tím fb chápu. Zvrhává se to v perverzi, někdy to křivý lidi a někdo u toho sedí i ve tři ráno... Delší dobu však žiji na okraji civilizace, jsou tu vylidněné vesnice s posledními domorodci, a ti toho moc nenamluví... Tak to používám jako komunikační kanál s lidmi doma. Někdy. Mám tam jen takovou výstavku pro přátele. Fotím už tak 12 let, přírodu. Až v zimě přijedu do Čech, chci se pokusit tomu dát nějakou důstojnější podobu. Tak neřeš... s tou Libavou: o víkendech a svátcích je přístupná oblast pod silnicí Velký Újezd- Kozlov-Potštát, směrem k Moravské bráně a pramen Odry. Je tam taky hezky, hodí se zajít třeba na Žalov, pomník obětem války. Nácci tam upálili v hájovně hodně místních... Ale jinak je to jen takový hezký les... Niva Odry, louky na místech " odsunutých" vesnic a bučiny na sutích jsou o něčem jiném. Tu akci v srpnu doporučuju, na kolech se jezdí povětšinou od skládky odpadu v Mrsklesých (šikovně odsunutý problém Olomouce:)) nahoru na Strážisko a pak kolem střelnic a tankodromů centrem Libavé do Města Libavá...Je to takový úvod do studia oblasti, a navíc se z té cesty dá odbočit.

Re: Re: Re: Re: Re: Olomoucko

(jirka, 5. 8. 2013 21:19)

Ty tvrdé y, to je ostuda:) únava. ahoj

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Olomoucko

(Ivča + Jirka, 5. 8. 2013 23:45)

Ahoj, díky za další info. FB chápeme, je to kontakt na domovinu... Na FB jsem poslal žádost, chtěl jsem tam ještě připsat vzkaz, ale odkleplo se to dříve, než jsem čekal... ;-) Libavou v srpnu zvážíme a nebudeme-li mít něco důležitějšího, tak vyrazíme. Měj se a "Y" neřeš. To je v poho. Nějaký ten "překlep" se nám občas zadaří také. Kdo nic nedělá, nic nepokazí... ;-)

Poděkování

(Honza, 26. 7. 2013 16:06)

Ivčo a Jirko,
vaše fogalerie je nádherná. Místa, které jste ve své fotogalerii prezentovali velmi dobře znám. V tomto nádherném kraji (přímo v Ječmeništi) jsem od zimy 1983 do podzimu 1984 vykonával základní vojenskou službu. Vzpomínky se vracejí a vaše fota mi je oživily. Děkuji vám moc. S pozdravem Honza z Ostravy

Re: Poděkování

(Ivča + Jirka, 26. 7. 2013 16:42)

Ahoj Honzo, Brno zdraví Ostravu,
tak to jsi koukal do naší fotogalerie z r. 2011, kdy jsme se vypravili z Dyjákoviček na Lampelberk a zpět. Moc dobře si ten výlet vybavujeme a bylo tam skutečně parádně, navíc i vyšlo krásně počasí, i když bylo o něco chladněji, než je dnes. ;-)
Asi jsi byl na vojně u 10. roty 2. praporu 4. brigády PS. Pokud náhodou neznáš webovky vojensko.cz, tak se mrkni přímo na http://www.vojensko.cz/10-rps-jecmeniste Mohlo by tě to zajímat.
Každopádně jsme potěšeni, že jsme ti vybavili tímto způsobem vzpomínky na tento hezký kout jižní Moravy.
Měj se hezky a užívej léta.
I+J


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21

následující »