Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zdravíme návštěvníky našich stránek. Budeme rádi, pokud zde zanecháte "svoji stopu", tj. vyjádříte se k našim stránkám, uvedete, co se Vám zde líbí, co se Vám nelíbí, o co byste naše stránky obohatili Vy, upozorníte na nepřesnosti v textu, chyby v určení rostlin nebo živočichů apod. Uvítáme i Vaše doporučení, kam se stojí za to podívat. Pokud rádi vyrážíte do přírody a touláte se (ať už po svých nebo na kole), zanechejte odkaz k Vám. Rádi k Vám nakoukneme. Tím, že nám zde zanecháte nějakou zprávu či vzkaz, dáváte nám i signál, že tyto stránky mají nějaký smysl. Svoji zprávu tu zanechejte formou komentáře (viz. formulář dole).                     Ivča a Jirka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkné stránky!

(Lea, 12. 4. 2011 14:41)

V polovině února jsme se vydali na zimní přechod jednoho národního parku na severu Finska. No a při -42°C se mi to stalo.
Stránky jsou zatím ve výrobě, moc mi to s těma pazourama nejde, odkaz je zde
http://www.sileni-sobi.estranky.cz/
No a moje omrzliny mám zdokumentované zde
https://picasaweb.google.com/vargovciklubos/PredcasnyNavratZeZimnihoFinska#

Re: Re: Re: Re: Re: Pěkné stránky!

(Lea, 13. 4. 2011 10:04)

Dík, zatím s pokračováním stránek trochu bojuju, mám funkční jen dva prsty, tak mi to jde hůře. Nebude Vám vadit, když smažu ten Váš komentář na našich stránkách, kde uvádíte naši adresu? člověk totiž neví, kdo všechno to může číst. Respektive, kdybych ho mohla jen editovat, ale tohle nevím, jak technicky zvládnout. Ráda bych tam totiž ponechala to o halových jevech a smázla jen část.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkné stránky!

(Lea, 13. 4. 2011 12:26)

Tak Vás poprosím to zkopírovat bez těch PS a vložit znovu :-)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkné stránky!

(Lea, 13. 4. 2011 16:23)

Dííííííííííííííííík.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkné stránky!

(Lea, 13. 4. 2011 21:13)

Dík, sousedi :-)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkné stránky!

(Lea, 18. 4. 2011 15:24)

Tak hlásím, že se mi podařilo rozšifrovat Vaše příjmení :-)
Nechci to sem psát, jen mým takový zvědavý dotaz: stejné příjmení má i moje kamarádka, též z Bystrce, bluegrassová zpěvačka. Shoda jmen?

Re: Re: Re: Re: Pěkné stránky!

(Ivča + Jirka, 12. 4. 2011 23:25)

Ahoj Leo, tak jsme se koukli, omrzliny jsou teda síla. Známe to jen z povídání od jednoho rodinného příslušníka, který byl v Himalájích a jeho kamarád přišel kvůli omrzlinám o několik článků u prstů na noze (on ale má neuvěřitelné zážitky, např. napadení a pokousání smečkou divokých psů v Amazonii..., řešení takové situace kvůli vzteklině ve vzdálených končinách je docela horor. Musela jim pomáhat ambasáda.). Hlavně, že jsi se obešla bez amputace. Prošli jsme si to detailně a černý humor obdivujeme. Hlavně držíme pěsti pro štěstí, tj. aby se vše v dobré mílovými kroky obrátilo a rychle vyhojilo.
Na nové stránky jsme koukli také. Kreativní a skvělý název. ;-) Zanechali jsme vzkaz.
I+J

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkné stránky!

(Ivča + Jirka, 13. 4. 2011 11:07)

Ahoj, klidně to smaž, není problém. Odstranit z toho jen část asi nejde. Jedině to tam vložit celé znova bez té části. ;-)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkné stránky!

(Ivča + Jirka, 13. 4. 2011 19:27)

Ráááádo se stalo. ;-)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkné stránky!

(Ivča + Jirka, 13. 4. 2011 22:45)

:-)))

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkné stránky!

(Ivča + Jirka, 18. 4. 2011 16:48)

Ahoj, měli bychom založit další "větev" naší komunikace, tahle už začíná být nepřehledná. :-) Tak to je skutečně shoda jmen. Ono to není až tak neobvyklé příjmení. ;-) Jedny takové jmenovce máme hned v protějším baráku. :-)) To ty máš příjmení, kterých až tolik není. Zajímavé, kam se ta naše komunikace nasměrovala... :-)

FOTO - z údolí Bílého potoka

(Dalibor, 15. 4. 2011 11:06)

Jen malý postřeh: na fotografii P1180102.jpg má na sobě hrobařík malý klíště! :)

Jinak párádní fotky!

Re: FOTO - z údolí Bílého potoka

(Ivča + Jirka, 15. 4. 2011 12:42)

Ahoj Dalibore, děkujeme za pochvalu fotek. ;-) Pokud se jedná o hrobaříka, tak nějaký roztoč po něm lezl. Ale klíštětem jsme si jistí nebyli, a to ani po zvětšení originálu. Je vidět, že jsi fotky prošel pozorně, dobrý postřeh. :-)

Kamenný vrch-ocúny

(Dana Fantová, 3. 4. 2011 19:26)

Ahoj Ivčo a Jirko, hledám pomoc pro svoji sestřenici, která bydlí v Praze a zůstala po smrti jediného syna sama.Její syn studoval práva v Brně a ona teď po jeho smrti, o místa chce poznat místa, která navštěvoval se svojí přítelkyní. Našla fotografii z návštěvy Kamenného vrchu, kde je vyfocen a kolem kvetou ocúny. Já bydlím také v Brně, ale krátkou dobu a neznám tyto místa neznám.Prosím Vás proto o pomoc, jestli náhodou tuto lokalitu neznáte.Moc děkuji.Zdravím Dana

Re: Kamenný vrch-ocúny

(Ivča + Jirka, 3. 4. 2011 23:19)

Ahoj Dano,
z vlastní zkušenosti víme, že někteří lidé si občas pletou koniklece s ocúny. Je tedy otázka, jestli se skutečně jednalo o ocúny. Pokud se jednalo o koniklece, tak určitě se bude jednat o Přírodní rezervaci Kamenný vrch, která se nachází mezi brněnskými sídlišti Kohoutovice a Nový Lískovec (Kamenný vrch zvaný Kameňák). Fotogalerii z této lokality máme i na našich stránkách, viz. link: http://www.ivcajirka.estranky/fotoalbum/2009-okoli-brna/pr-kamenny-vrch---svetova-koniklecova-rarita/ Možná se někde zde na podzim objevují i ocúny, nevylučujeme to, ale nějak se nám zde nevybavují. Existuje ale i Přírodní rezervace Kamenný vrch mezi Hustopečemi u Brna a Kurdějovem. Informace o této lokalitě u nás najdeš také, link: http://www.ivcajirka.estranky.cz/fotoalbum/2010-okoli-brna/z-hustopeci-na-kamenny-vrch-a-do-kurdejova/ Pokud bychom si měli tipnout, tak se spíše přikláníme k variantě první. Pokud bys chtěla další informace o těchto lokalitách, dej vědět. Jinak existují i další Kamenné vrchy, např. se nám jeden vybavuje na Třebíčsku.

Pochvala z Plzně

(Hanka+Michal, 2. 4. 2011 20:13)

Byli jsme na Plešňáku i v hospodě vloni v srpnu. Cesta na Štiftrův pomník již byla přístupná. Vojákoval jsem tam. z hráze jsme měli časový limit (na překrytí hranice při pohraniční akci) k pomníku 15 minut v jaroletní ochraně. Na Vás je vidět, že jste přírodovědci. My jsme tam byli spíše jako vzpomínající turisté. Webovky nemáme, ale z hlediska historie by pro Vás (pokud jste historii alespoň trochu přístupní) doporučuji www.trojmezensko. Zajímavé je i www.vojensko - i tam byste našli dobové fotografie k této lokalitě a zaznamenali změny způsobené kůrovcem, Kirrilem i politickými změnami. Ještě jednou : Klobouk dolů před Vašimi záběry. Je vidět, že jste eměli kvalitnější foťák než my.

Re: Pochvala z Plzně

(Ivča + Jirka, 3. 4. 2011 10:13)

Ahoj, tak 15 min. je pěkná lhůta. :-) Díky vojákování jsem poznal část Šumavy jen v rámci VVP Boletce, kde jsme asi na 5 týdnů byli zašití. Na webovky „vojensko“ jsme mrkli, je to zajímavé. Určitě se na ně v budoucnu vrátíme. Nicméně odkaz na „trojmezensko“ asi nebude správně, protože jsme nic neobjevili. :-( Když už jsme u těch odkazů, zajímavé staré snímky ze Šumavy najdete na link: www.stara-sumava.cz. Šumava patří k našim oblíbeným a letos máme v plánu se sem zase vrátit.
Děkujeme za pochvalu, máme radost, že se Vám u nás líbilo. S těmi „přírodovědci“ to není až tak slavné. Jsme ryzí amatéři a máme jen snahu ty kytky, brouky…, které potkáváme, pojmenovat a tím třeba udělat osvětu i jiným.
Mějte se hezky, užívejte jaro a třeba se zde zase někdy „potkáme“.
I+J

hlaváček jarní

(Jarka, 1. 4. 2011 22:33)

Máte moc pěkné stránky - fotky i popisky. Je radost si je prohlédnout. Přijeďte se podívat na Horky mezi Ratíškovice a Milotice.Hlaváčky právě rozkvétají

Re: hlaváček jarní

(Ivča + Jirka, 1. 4. 2011 23:27)

Ahoj Jarko, při takové pochvale se můžeme jen tetelit blahem. ;-) Díky. PR Horky známe, byli jsme u vás ve druhé polovině září 2010. Bohužel tam tou dobou toho už moc nekvetlo. Fotogalerii najdeš na www.ivcajirka.estranky.cz/fotoalbum/2010-hodoninsko/milotice-a-tajemne-naklo/ Víkend už máme nějak naplánovaný, ale kdyby to vyšlo, rádi přijedeme kouknout. Bohatou lokalitu na hlaváčky jsme vloni objevili v PR Milovická stráň na okraji Pálavy. Můžeš kouknout na www.ivcajirka.estranky.cz/fotoalbum/2010-pavlovske-vrchy---palava/pr-milovicka-stran-a-novomlynska-nadrz/ Hlaváčky také navštěvujeme přímo na Pálavě nebo na Pouzdřanské stepi.

Všechno

(Josef Kubela - Chosé, 31. 3. 2011 8:15)Velmi pěkné


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21

následující »